Beauty
comments 28

Fale, loki, skręty – czym i jak? :)

73937336


Czy moje włosy są naturalnie kręcone? Nie.
W jaki sposób kręcę swoje włosy? Dzisiaj odpowiem Wam na to pytanie :)
Używam 4 różnych urządzeń do kręcenia włosów – prostownicy, stożkowej lokówki, podwójnej lokówki oraz termoloków. Dwa ostatnie sprzęty to zdecydowana nowość w mojej kolekcji i potrzebuję jeszcze trochę czasu, by dojść w ich obsłudze do perfekcji ;)
Jakie efekty daje każda z powyższych rzeczy? Odpowiedzi znajdziecie na poniższych zdjęciach.

Używając prostownicy (Remington – S9500 Pearl) uzyskuję delikatne loki. Polecam Wam ten filmik instuktażowy – KLIK

Bardzo lubię używać stożkowej lokówki (Philips HP8618). Zakręcenie włosów zajmuje mi nie więcej niż 8 minut, a efekt delikatnych skrętów utrzymuję się naprawdę przez długi czas. Tutorial – KLIK

Podwójną lokówkę (Remington Pro Styler) posiadam od niedawna (kupiłam ją razem z termolokami w kampanii na Fashiondays) i muszę przyznać, że jestem nią zachwycona! Nie jest to sprzęt łatwy w obsłudze (koniecznie używajcie rękawiczki ochronnej!), ale uzyskany efekt plażowych fal jest świetny :) Nie udało mi się znaleźć dobrego tutorialu.. może sama go nakręcę? Krótka recenzja – KLIK

Dzięki termolokom (Remington KF20i) uzyskuję efekt bardzo podobny do tego otrzymanego podczas kręcenia włosów prostownicą (włosy nabierają niesamowitej objętości!). Ta metoda jest jednak o wiele bardziej łaskawa dla naszych włosów i dlatego zamierzam teraz używać prostownicy o wiele rzadziej. Wałki pozostawiam na głowie na około 30 minut.

zdjęcia produktów pochodzą ze stron – 1, 2.


28 Comments

  • też tak myślę:) i jeszcze ta uwaga o rękawicy ochronnej. ale efekt wart poświęcenia:) ja jestem trochę leniwa, więc używam papilotów na noc:)

 1. Anonymous says

  ja podobny efekt jaki Ty uzyskujesz lokówką stożkową uzyskuje poprzez zawijanie włosów w dwa koczki po obu stronach głowy ( wyglądam wtedy trochę jak baranek :D ) , chodzę tak 2-3 godziny, a następnie rozpuszczam, delikatnie rozwijam loczki i układam je rękami :)

  Jak dla mnie efekt jest świetny a nie musimy używać przy tym żadnych urządzeń, które niszczą nasze włosy, a jedyne czego potrzebujemy to dwie wsuwki lub coś innego do spięcia koczków :)

  Naprawdę polecam! :D

 2. Anonymous says

  Może dasz się namówić na post w którym pokażesz swój pokój?

 3. Uwielbiam Twoje loki, wyglądają tak naturalnie :) ja mam lokówkę od kilku lat i nadal nie umiem jej używać xD

 4. No nie powiem, trochę mi ta instrukcja pomogła, ponieważ sama mam takie nijakie włosy i muszę im pomagać w jedną lub w drugą stronę :)
  Pozdrawiam :)

 5. Zawsze piękna :) Uwielbiam Twoje włosy.
  Moje włosy są kręcone naturalnie..więc takie specyfiki mi nie potrzebne, ale to zadziwiające jakie to rzeczy już ludzie wymyślają :D

  Pozdrawiam ;)

 6. A ja mam do Ciebie inne pytanie napisała byś mi jakie używasz kosmetyki do pielęgnacji twarzy (żel, krem) oraz co używasz do malowaniu oczu?

 7. moje termoloki już do mnie jadą :)) nie mogę się doczekać i mam nadzieję, ze uda mi się osiągnąć efekt podobny do tego co u Ciebie :)

 8. Anonymous says

  Maddy proszę napisz mi albo wstaw zdjęcie czy przy Twoim ścięciu grzywki da się ją ułożyć tak żeby była na boku? :)

 9. Anonymous says

  Napisz coś więcej o tych termolokach… Mocuje się je za pomocą spinek dołączonych do zestawu?

  • W zestawie są szpilki i klipsy. Można używać czego się chce. Dla mnie są wygodniejsze klipsy :)

 10. Z prostownicy i lokówki moim zdaniem najładniejsze :) Ja z moimi zdolnościami manualnymi nie mogę sobie na takie pozwolić, pomimo wielkiej ochoty :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>