Moda
comments 8

Berlin – mój mini-przewodnik!

berlin

Uwielbiam Berlin. Znam to miasto od wielu lat i co chwila zakochuję się w nim na nowo. Wiele z Was pytało mnie o miejsca, które warto jest w tym mieście zwiedzić. Postanowiłam stworzyć autorski mini-przewodnik, z którego dowiecie się, gdzie obecnie najbardziej lubię spędzać czas :)


Maurerpark Fleamarket – Mauerpark znajduje się w dzielnicy Prenzlauer Berg. Najłatwiej dotrzeć do niego wysiadając na stacji Bernauer Strasse lub Eberswalder Strasse (U-bahn). W każdą niedzielę (od godziny 8.00 do 18.00) odbywa się tam pchli targ, na którym znaleźć można dosłownie wszystko – porcelanę, obrazy, meble, ubrania, książki i wiele, wiele innych.

Boxhagener Platz – Pchli targ odbywa się tam również co niedzielę. Znajduje się niedaleko stacji Frankfurter Tor (w dzielnicy Friedrichshain). Jest nieco mniejszy, ale również bardzo interesujący.

Straße des 17 Juni – Ogromny, turystyczny targ w samym centrum miasta (S-Bahn Tiergarten). Odbywa się każdą sobotę i niedzielę i jest podzielony na dwie części. W pierwszej znajdziemy głównie same starocie, a w drugiej autorską biżuterię i ubrania (nowe i używane)

Maybachufer Wohenmarkt – W każdy wtorek i piątek (11.00 – 18.30), Maybachufer zamienia się w turecki targ, gdzie sprzedawane są świeże zioła, owoce i warzywna oraz tekstylia, biżuteria i tureckie przysmaki. Uwielbiam to miejsce :) Targ znajduje się w połowie drogi między stacjami Kottbusser Tor i Hermannplatz.

Görlitzer Park – Jest to bardzo specyficzne miejsce, które ciężko opisać jest słowami. Dzieję w tym parku wiele interesujących rzeczy (można w nim grillować!). Dajcie znać, jak już tam wpadniecie :) U-Bahn – Görlitzer Bhf

Mauerpark – Wspomniany wcześniej park, to nie tylko miejsce odbywania się pchlich targów. Organizowane są tam koncerty i inne ciekawe wydarzenia. KLIK!

Tiergarten – Sąsiadujący z berlińskim Zoo park Tiergarten to idealne miejsce na długi spacer, jogging albo piknik :) Możemy nim zawędrować aż do Reichstagu :)

Urbanhafen – Mała przystań w dzielnicy Kreuzberg. Latem można tam odpocząć na trawiastej polanie, zimą – pojeździć na łyżwach na zamarzniętym kanale :)

8 Comments

  1. Byłam w Berlinie tydzień temu! Szkoda, że wcześniej nie przeczytałam tego posta, bo szczerze mówiąc, spędziłam trzy dni cholernie się nudząc :(

  2. Czekam na kolejne części, bo niedługo wybieram się do Berlina i jestem ciekawa jakie miejsca polecasz :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>