Moda
comments 5

30/03/2012.


Na zakończenie mojej małej serii postów o MANGO napiszę parę słów o… MANGO! ;)
Kate Moss jest jednąz wielu topmodelek, które zaangażowane zostały do współpracy z marką. W latach 90tych w kampaniach sklepu brały udział Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Christy Turlington i Eva Herzigova. W lookbokach marki znalazły się również polskie modelki – Magdalena Frąckowiak i Kasia Struss :)
Pierwszy sklep MANGO został otwarty w Barcelonie w 1984 (!) roku. Obecnie znajdziemy sklepy tej marki w ponad 70 krajach, a ta liczba na pewno stale będzie wzrastać.Głównym dyrektorem jest od lat Damian Sanchez, choć marka regularnie przygotowuje również kolekcje zaprojektowane przez gościnnych projktantów. Do tego grona zaliczyć można, Elizabeth Hurley, Penelope i Monice Cruz, a wcześniej Mille Jovovich i Carmen Hawk. Od 2009 roku do zespołu stałych designerów należą również zwycięzcy Boton – Mango Fashion Awards: Nowojorczyk Adam Lipes i Belgijka Sandrina Fasoli.

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>